PUBG Türkiye Ligi’nde şampiyonluğa ‘Oyun Hizmetleri’ takımı ulaştı

Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen ve 20 takımın mücadele ettiği ligde şampiyon olan ‘Oyun Hizmetleri’ takımı, 25-29 Temmuz tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek 2 milyon dolar ödüllü PUBG Global Invitational Turnuvası‘na katılmaya hak kazandı.

Tüm dünyadan canlı olarak izlenen final karşılaşmasında Team Ready takımı 2’inci, Beşiktaş eSports ise 3’üncü oldu.
Oyun severler tarafından uzun süredir beklenen Türkiye’nin en kapsamlı eSpor organizasyonu PUBG Türkiye Ligi‘nin final karşılaşması büyük bir heyecana sahne oldu. TAM Game ve PUBG Corp işbirliği ile Türkiye, Azerbaycan ve Arap Ülkelerini kapsayan ilk onaylı Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) Ligi’nde, Mart ayından bu yana 1920 oyuncu mücadele verdi. Yapılan maçlar ve yarı finalin ardından büyük finale katılmaya hak kazanan 20 takım, şampiyonluk için kıyasıya yarıştı. Şampiyonanın birincisi olan Oyun Hizmetleri, büyük ödülün yanı sıra, Temmuz ayında Berlin’de düzenlenecek 2 milyon dolar ödüllü PUBG Global Invitational’da Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

TOPLAM 60 BİN DOLAR ÖDÜL DAĞITILDI

15 – 35 yaş arası oyuncuların yer aldığı ligin büyük finalinde toplam 60 bin dolarlık nakit ödül dağıtıldı. Finalde şampiyon olan takım, 16 bin dolar nakit ve ana sponsordan ekipman ödüllerinin sahibi oldu. Finalde dereceye giren 2’nci takım 8 bin dolar, 3’üncü takım ise 4 bin dolar para ödülünün sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir